Archiv ročníků

Nový termín je: 24-28.9.2021!!

INFORMACE K ODJEZDU ZDE: https://tabornadvorku.cz/tento-patek-odjizdime-na-minitabor-2021-zde-jsou-instrukce

Požadavky:

  • negativní PCR test na Covid-19
  • cena: 1500Kč

Platbu 1500Kč pošlete na náš účet 234538399/0300 jako zprávu pro příjemce uveďte Minitábor 2021jméno dítěte za které platíte. 

Seznam přihlášených dětí na Minitábor je zde: https://tabornadvorku.cz/prihlasene-deti-na-minitabor-2021

K odjezdu:

  • negativní PCR test
  • kopii kartičky pojištěnce
  • potvrzení od lékaře, že dítě je způsobilé pobytu na táboře
  • léky, které dítě bere
  • kapesné (přiměřené 4 dnům)
  • prohlášení o bezinfečknosti

Všechny formuláře si můžete stáhnout na této stránce: https://tabornadvorku.cz/formulare-2021

Informace k odjezdu na tábor dodáme v týdnu před odjezdem.

Připomeňte si, jaký byl ročník na videu:

 

 

 

 

 

Minitábor 2020 byl přesunut na podzimním termín!!!!!

 

Co donést k odjezdu

Co přinést k odjezdu na Minitábor:

Dále se seznamte s táborovým řádem:

 

Než dodáme podrobnosti o Minitáboře, přečtěte si za tím o předchozím ročníku:

podívat se fotogalerii z Minulého Minitábora

jak náš tábor funguje

o předlouhé historii našeho táborového spolku

o předchozím Minitáboře 2019

Tábor je zcela naplněn! Nepřijímáme další přihlášky.

Čtěte instrukce k táboru 2020 https://tabornadvorku.cz/instrukce-k-letnimu-taboru-2020

Téma celotáborové hry 2020

Bylo nebylo, za pár kopci, za jednou říčkou, leželo Sedliště. Kouzelné místo kam se každý rok děti rády vracely. A i letos ožívá díky Waltu Dvořkovi alias Walt Disney, který již témeř před sto lety přiváděl pohádkové příběhy k životu.

Avšak letos dobré konce jakoby se vytratily a Sedliště ovládly jen ty špatné. 

Kdo z vás najde odvahu postavit se zlu a znovu nalezne ono dobro v pohádkách a zvrátí osud příběhu, který se letos odehraje na Sázavě - Sedlišti: Walt Dvořka: “Sázaváci, vraťte dobro mým pohádkám!.

Co nás čeká a nemine

Letos se na Sedlišti podíváme do světa pohádek Walta Disneyho a vyzkoušíme, které všechny nástrahy čekaly na pohádkové hrdiny. Projdeme se tajemnými hrady, ponoříme se do hlubin oceánů, zachráníme krásné princezmy, osvobodíme zakleté prince a vše skončí hollywoodským happyendem!

Těšíme se na vás letos na Sedlišti!

 

Podívejte se, jaký byl loňský tábor ve westernovém stylu: "Tenkrát na Sedlišti"

 

Děkujeme

 

 

Vážené rodičovstvo a ratolesti,
dlouho očekávané každoroční překvapení je odtajněno!

Letos k nám na tábor vtrhne Divoký západ (a možná i východ :). Budou lítat vzduchem nože, kulky (doufám že né děti :), budeme rýžovat zlato. Kolaloka poteče v "salůnu" proudem a lehké (děvy) děti budou naplněny jídlem!

Samozřejmě na nás opět čekají V.I.P. návštěvy a spousta překvapení!

Těšíme se na Vás
Hlavní vedoucí
Pavel Dvořák

Koukněte na připomínkové video!

Vážení rodiče,
můžete svoje dítě přihlásit na letošní Minitábor!

Moc se na vás těšíme
Pavel Dvořák
Hlavní vedoucí

V roce 2018 se 118 dětí vydalo poprvé do vesmíru! A to doslova!

Společně jsme postavili nejen raketu, ale dokonce jsme si zazávodili v opravdových lunárních vozidlech.

Navštívil nás ten nejpovolanější na věci mezihvězdné, sám profesor Petr Kulhánek, který nám objasnil, jak celý vesmír vznikl a jak daleko je člověk v poznávání jeho zákonitostí.

Na závěr tábora k nám přijeli hvězdáři z Ondřejova s jejich Astrobusem a nechali nás se zadívat na Jupiter a jeho 5 měsíců, které nejsou pouhým okem vidět. Velkým teleskopem jsme pak zkoumali krátery na povrchu našeho nejbližšího souseda Měsíce.

Jako třešnička na dortu pak bylo úplné měsíční zatmění, které se bude opakovat až za mnoho desítek let.

A samozřejmě jsme si užili spoustu legrace u klasických táborových her a poznali nové kamarády.

Tento rok se vyznačoval velkým počtem dětí a i schopného personálu. Proto bylo poprvé v historii tábora rozhodnuto, že vypravíme rovnou 12 oddíů do celotáborové hry, kdy všechny oddíly měli oddílového vedoucího a praktikanta a to v takové kvalitě, že až na jednu výjimku, byli všichni praktikanti plnoletí. Samozřejmě všichni vedoucí byli též plnoletí a to minimálně dvacetiletí! Budoucnost tábora po personální stránce je zajištěna!

Do historie se zapisuje a pohár pro vítěze CETEHu z rukou loňských vítězů převzal oddíl číslo 6 "Space Six" vedoucího Rádi a praktikankty Zuzky! Gratulujeme!

Mrkněte se na fotky a na sestřih z celého tábora:

V roce 2017 jsme se vydali na cestu celým jedním rokem našich životů! Tento skvělý námět poskytla naše milá vedoucí Kája a opravdu to stálo za to.

Oslavili jsme si všechny svátky v roce - Valentýna, čarodějnice, První máj s jeho průvody, dětský den, upálení mistra Jana, přes první září až do Vánoc.

Samozřejmě se nejvíc líbily prázdniny, to je jasné.

Dle očekávání zvítězil oddíl, který nesl symbol dětského dne vedoucího Vojty a praktikantky Zuzky. Zároveň pro Vojtu a pro Kůču to byli poslední ročníky v roli oddílových vedoucích. Od příští roku se budou starat o chod tábora jako organizační vedoucí.

Podívejte se na fotky z tohoto ročníku.

Nedostali jste se na Olympiádu v Riu? Nezoufejte, všechno jsme si vynahradili na Sázavě!

Vyzkoušeli jsme si všechny možné i nemožné disciplíny, v čele s opravdový polem. Ne vodním polem, ale polem na koních! To byla švanda.

Každý oddíl si pro zbytek tábora připravil vlastní disciplínu, ve které jsme mezi s sebou soupeřili.

Vítězství si pro sebe uzmul oddíl Lucky, který se projevil jako sportovně nejlepší, gratulujeme!

Podívejte se na fotky a videa z toho ročníku.

Loki, Green Goblin ani Megatron nemá šanci!

V tomto roce se povedlo táborníkům rozřešit záhadnou vraždu v sázavské družstevní záložně a tak dostali proradnou, mstivou paní Chlupatou za katr a díky tomu si celé Posázaví oddychlo. Krom toho se museli vyšetřovatelé vydat na cestu poz zrádném sázavském toku, aby přistáli v osadě Chocerady, kde nabrali síly na další půlku vyšetřování.

Aneb modrá je dobrá! Nedaleko Sázavy vyrostla ze dne na den šmouli osada, kde se malí šmoulové bránili nájezdům zlého Gargamela, kterého sazřejmě nakonec porazili a vzali mu jeho poklad! Vydali se také na předlouhou cestu do Bohouňovic na staronový puťák, kde se všem moc líbilo.

Smrt krále popu nás všechny zasáhla a tak i Sázava mu vzdala hold. Všechny děti udělaly vlastní kopii Majklova nosu i jeho slavnou rukavici se podařilo zdařile replikovat. Ti nejlepší Majklíci výhráli pro své oddíly důležité body v celotáborové hře a hlavně se všichni zůčastnili legendárního 88. partyzánského samopalu, který dokočily pouze 2 oddíly, vítězství tehdy oslavil oddíl číslo 4. vedoucího Jirky Ubla, který nedopatřením dorazil až v prosince téhož roku, jelikož si cestu zkráili přes Grónsko.

110 Indiana Jonesů se vypravilo hledat bájnou ztracenou archu. Na jejich cestě poznali divochy, museli se dostat přes nástrahy tajemného chrámu. Naučili se také práskaž bičem a na puťáku se podívali do neznámých končin.

Nebyl to Robinson Crusoe ani Tom Hanks kdo opravdu ztroskotali na pustém ostrově. Až sázavské děti poznaly, jaké to doopravdy je ztroskotat uprostřed oceánu prostřednictvím našeho tábora.

Všechny skupiny si udělali své Wilsony a postavili si i záchranné vory, na kterých se zdárně zachránili a po proudu Sázavi se vrátili zpět domů.

V tomto roce se na Sázavu sjeli snad všechny filmové hvězdy Holywoodu; žijící i ty polomrtvé. Společně jsme natočili nesmrtelnou komedii "Špitál v sázavském lese", o které Zdeněk Troška řekl, že jí stejně musel natoči on, protože nikdo jiný by takovou ... úžasný film ... nenatočil :)

V tomto roce jsme se vydali do dob rytířů a krásných princezen a bojovali jsme za Sázavu, aby byla i nadále takovou jako je, spolu se všemi ostatními malými rytíři jsme vyráželi na velkolepé výpravy po okolním kraji a bránili se nájezdům severských barbarů.

Tento ročník se proslavil náročnou 8mičkou, kterou zvládli opravdu jen ti nejlepší a nejotrlejší.

Nesmazatelně se nám do paměti zaryla "Hra o průjmy", muzikálová noc na Sázavoštejně nebo výprava na hrad Šternberk.

V tomto roce se k nám také přidala celá řada "nováčků", kteří s námi zůstali i do těchto dní a nyní třeba píšou tento text.

 

Pod tajuplným názvem se skrývá ročník, kdy jsme navštívili Apache a jejich náčelníka Vinetoua na dálném divokém západě.

Mnohé z dětí netušili, že se za pár let "vrátí na místo činu" už né jako děti, které je třeba hlídat, ale jako náčelníci vlastních oddílových kmenů, které vyráží vstříc táborovým dobrodružstvím.

Slavní sázavští badatelé, které o rozhovor marně prosil méně slavný David Attenborough, se znovu sešli na Sázavě, aby vyřešili záhadu - kam se poděli velcí pravěcí ještěři.

Nakonec se ukázalo, že nevyhynuli, ale že žijí dále mezi námi, ale pouze na Sázavě!

Tento rok jsme se vydali za starých známým Jackem Sparrowem do Karibiku, brát bohatým a chudým dávat. Náš koráb se po Sázavě nesl rychle jako vítr a celý tábor nám také stejně rychle utekl. Nakonec jsme ale získali bájný poklad kapitána Rázroka a hlavně jsme si našli spoustu nových kamarádů a těšili jsme se, až se znovu potkáme za rok na širé sázavské hladině!