CETEH 2018: Kde končí vesmír, začíná Sedliště

Od: 
Sobota, 14. Červenec 2018 - 10:00
Do: 
Sobota, 28. Červenec 2018 - 14:00

V roce 2018 se 118 dětí vydalo poprvé do vesmíru! A to doslova!

Společně jsme postavili nejen raketu, ale dokonce jsme si zazávodili v opravdových lunárních vozidlech.

Navštívil nás ten nejpovolanější na věci mezihvězdné, sám profesor Petr Kulhánek, který nám objasnil, jak celý vesmír vznikl a jak daleko je člověk v poznávání jeho zákonitostí.

Na závěr tábora k nám přijeli hvězdáři z Ondřejova s jejich Astrobusem a nechali nás se zadívat na Jupiter a jeho 5 měsíců, které nejsou pouhým okem vidět. Velkým teleskopem jsme pak zkoumali krátery na povrchu našeho nejbližšího souseda Měsíce.

Jako třešnička na dortu pak bylo úplné měsíční zatmění, které se bude opakovat až za mnoho desítek let.

A samozřejmě jsme si užili spoustu legrace u klasických táborových her a poznali nové kamarády.

Tento rok se vyznačoval velkým počtem dětí a i schopného personálu. Proto bylo poprvé v historii tábora rozhodnuto, že vypravíme rovnou 12 oddíů do celotáborové hry, kdy všechny oddíly měli oddílového vedoucího a praktikanta a to v takové kvalitě, že až na jednu výjimku, byli všichni praktikanti plnoletí. Samozřejmě všichni vedoucí byli též plnoletí a to minimálně dvacetiletí! Budoucnost tábora po personální stránce je zajištěna!

Do historie se zapisuje a pohár pro vítěze CETEHu z rukou loňských vítězů převzal oddíl číslo 6 "Space Six" vedoucího Rádi a praktikankty Zuzky! Gratulujeme!

Mrkněte se na fotky a na sestřih z celého tábora: